Tesarstvi pokryvacstvi drevostavby monolity leseni krovy pergoly altany obytna podstresi v brne a okoli


Přejdi na obsah

Proc prave drevostavby

Drevostavby

Dokonalé tepelně-izolační vlastnosti:

* Složení obvodových stěn dřevostaveb dosahuje hodnot tepelného odporu stěny R= 4,19m2 K/W.
* Venkovní plášť stavby je tvořen termofasádním systémem, naneseným na plášti z dřevoštěpkové desky, kterou je uzavřena nosná dřevěná konstrukce domu.
* Vnitřní stěny jsou ukončeny sádrokartonovými deskami, dřevěná konstrukce domu je vyplněna minerální izolací Izover. Tyto parametry zajišťují, že se při bydlení neprotopí zbytečně ani haléř a celkové roční náklady na vytápění jsou podstatně nižší než ve stavbách z tzv. „klasických technologií“. Na tom má velký podíl okamžité vyhřívání vnitřního prostoru - na rozdíl od zděných budov, u kterých se nejprve musejí vyhřát stěny, což může trvat dosti dlouho. Dokonalé tepelně-izolační vlastnosti:

* Složení obvodových stěn dřevostaveb dosahuje hodnot tepelného odporu stěny R= 4,19m2 K/W.
* Venkovní plášť stavby je tvořen termofasádním systémem, naneseným na plášti z dřevoštěpkové desky, kterou je uzavřena nosná dřevěná konstrukce domu.
* Vnitřní stěny jsou ukončeny sádrokartonovými deskami, dřevěná konstrukce domu je vyplněna minerální izolací Izover. Tyto parametry zajišťují, že se při bydlení neprotopí zbytečně ani haléř a celkové roční náklady na vytápění jsou podstatně nižší než ve stavbách z tzv. „klasických technologií“. Na tom má velký podíl okamžité vyhřívání vnitřního prostoru - na rozdíl od zděných budov, u kterých se nejprve musejí vyhřát stěny, což může trvat dosti dlouho.

Velmi příznivá cena:

* Konečná cena dřevostaveb je výrazně nižší než u ostatních technologií, a to jak v základní rozpočtové oblasti, tak i ve výše uvedených oblastech doplňkových. Je to ovlivněno například nižšími režijními náklady spojenými se stavbou nebo nezanedbatelnou úsporou na pořizovacích nákladech vzniklou tím, že stěny domu jsou podstatně rozměrově štíhlejší, čímž se dosáhne na stejné zastavěné ploše větší užitkové a obytné plochy.

Variabilita vnitřního uspořádání:

* Vnitřní konstrukce některých příček jsou naprosto nezávislé na hlavní konstrukci domu a je tedy možné je v budoucnu změnit. Je naprosto běžné, že dva domy, které z venku vypadají naprosto stejně, skrývají v interiéru výrazně odlišné řešení a vzhled. Závisí to na potřebách a cítění investora, jestli si interiér rozdělí do spousty uzavřených prostor, nebo po dohodě s architektem postaví vzdušný, sluncem prozářený útulný domov, kde se budou cítit příjemně jak stálí obyvatelé domu, tak jejich návštěvy.
* Staré asijské přísloví, které říká něco v tom smyslu, že pokud nemocnému nepomůže lékař, tak má jít bydlet do dřevěného domu!
* U rozměrově větších staveb mohou být použity dřevěné podpůrné sloupy, které se mohou zachovat jako součást interiéru, což působí velmi efektně, nebo jsou zabudovány do dělících příček tak, aby naprosto vzhledově zanikly.
Proč právě dřevostavba?

Životnost staveb ze dřeva překonává staletí. Moderní dřevostavby mají životnost minimálně 80-90let. V severských státech (Švédsko,Finsko) se výstavba domů realizuje z více jak 50-ti procent formou staveb na bázi dřevostaveb.


Pozoruhodná rychlost výstavby:

* 10 týdnů u menších domů, 14 týdnů u větších domů od vyhotovení základové desky, napojenou na inženýrské sítě. (platí pro teplejší roční období)
* Tím se výrazně snižují náklady nejen na samotnou stavbu, ale na minimum klesají ostatní i „doprovodné“ náklady investora, které při stavbách trvajících i několik let mohou narůst do obrovských finančních částek.
* Také při financování přes banku je tato rychlost velmi důležitá, protože se investorovi téměř nepřekrývají úvěrové splátky a náklady na dosavadní bydlení, jako nájem, platby za plyn, elektřinu, vodu a podobně.
* Dá se zjednodušeně říci, že než investor začne splácet úvěr, tak již bydlí v novém domě.


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku